Ghost bu yılın son çeyreğine girerken yeni albüm için stüdyoya gireceklerini duyurmuştu. Bildiğiniz üzere grubun vokalisti ilk albümde Papa Emeritus, ikinci albümde ise Papa Emeritus II olarak yer almıştı. Kimilerine göre bu değişim bir mizansenden ibaret olup, asıl kişide herhangi bir değişim söz konusu değildi… Kimilerine göre ise gerçekten kişisel olarak vokal değişimi gerçekleşmişti. Bu konuyla ilgili net bir açıklama yapılmamıştı. Her ne kadar bir röportajda değişimin kişisel olarak değiştiğini ve yeni bir kişinin kadroya dahil olduğu söylense de pek fazla tatmin edici bir açıklama olarak yorumlanmamıştı.

Bugün Classic Rock’a konuşan Nameless Ghouls’tan bir kişi, konuyla ilgili açıklama yaptı ve net olarak yeni albüm ile birlikte Papa Emeritus II’nun değişeceğini açıkladı.

Kesinlikle üçüncü bir kişi olacak, şu an seçeneklere bakıyoruz. En iyi adayın kim olacağı konusunda çalışıyoruz. II numara tam bir puşt -asshole-, o yüzden farklı bir yaklaşıma sahip birini arıyoruz. Hala şovlarda bizimle yer alıyor fakat seçenekleri daraltarak adaylara bakıyoruz. 

Röportajın ilerleyen anlarında konuyla ilgili ufak bir şaka yakan Ghoul, vokalist olarak Conchita Wurst’ü alabileceklerini anlattı. Hazır konusu geçmişken Papa Emeritus II’nun sahneye ilk çıkış anı ve yaşananları görmeniz açısından ilgili videoyu aşağıya koyuyorum.

22 Haziran’da Hi-Voltage kapsamında ülkemizde konser verecek olan Ghost’ta, konser tarihine kadar değişim gerçekleşmeyeceği için sahnede Papa Emeritus II yer alacak. Yeni albüm sonrasına üçüncü vokalistin ismi ve yüzü tanıtılacaktır.