change.org üzerinden açılan imza kampanyası yabancı siteler tarafından aptalca bir girişim olarak görülüyor. Eğer kampanyaya 10.000 imza toplanırsa, dilekçe mektubu Ghost’a gönderilecek. Dilekçe metni şöyle;

Biz, albümleriyle ve konser turneleriyle heavy metalin ismine zarar veren Ghost’a karşıyız. Bazı insanlar onların gerçekten metal yaptığını zannediyor. Gerçek metal yapan gruplar; Black Sabbath, Judas Priest, Iron Maiden.. Ghost ise maskeleriyle bu müziğe zarar veriyor, katlediyor. Cidden soruyorum; ‘If You Have Ghost’ parçasını gerçek bir metalci dinler mi? Bu şarkıyı metal kategorisinin içine almam. Kimileri Ghost’un King Diamond, Mercyful Fate’ten etkilendiğini söylüyor. Bunlarda yanlış. Ghost onların yaptığı müziğe yaklaşamaz. Sonuç olarak Ghost metal müzik yapmıyor aksine metali zehirliyor. Bu grup derhal dağıtılmalıdır.

İmzanın atıldığı metin de şöyle:

Biz Ghost’un dağılmasını için bu dilekçeyi imzalıyoruz. Ghost’un müzik kariyerine devam etmemesi gerektiğine inanıyoruz. Ghost bu zamana kadar yaptıklarıyla metale sadece zarar verdi. Ghost’un bitirilmesini istiyoruz.

Bana göre de Ghost metal müzik yapmıyor. Bunu zaten röportajlarında söylüyorlar. Nameless Ghoul’lardan biri şöyle demişti: ‘Metal dinleyen çevrelerin bize karşı olumsuz bakış açısı var. Biz metal yaptığımızı iddia etmiyoruz. Sadece metale yakınız. Şarkılarımız hard rock ve metal arasında gidip geliyor. Deneysel müziğimiz var’. Thrash ve heavy dinleyen birisi olarak Ghost’u çok severim ve Hi-Voltage’ta da izledim. Bu kampanya girişimini gereksiz buluyorum ve 10.000 imzaya ulaşamayacağını düşünüyorum.

İmza metninin orjinali için; Change.