Nick Menza 1989-1998 yılları arasında ve 2004 yılında Megadeth’te davul çalmıştı. James LoMenzo ise 2006-2010 arasında Megadeth’te bas gitar çalmıştı. İki eski Megadeth üyesi ortak cover albüm yapmak için bir araya geldi. 

Çalışmalar, Nick Menza’nın Kaliforniya’daki stüdyosunda yapılıyor. Stüdyodaki kayıtlarda vokal ve elektro gitarı Davor Garasic üstlenmiş durumda. Kayıtlarda çoğunluk Megadeth parçaları olmak üzere; Led Zeppelin, Metallica, Iron Maiden yer alıyor.

Menza, Metal Hammer’a konuştu ve şunları söyledi:

James benim gözümde harika bir bas gitarist. Enstrümanını eline alınca rastgele çalmaya başlar. Sonra güzel bir ritim yakalar ve üstüne gidip ortaya eşsiz bir parça çıkarır. Üretken biri olduğu için James’e ihtiyacım var. 

James şu an John Fogerty ile turnelere çıkıyor. Cover albümü yapacağız fakat şimdilik ağırdan alıyoruz. Bu albümde bizim için eğlence ön planda. Satış hedefimiz vs. yok. Single kaydedip internette yayınlayacağız. Şarkılara yapılan yorumları keyifle okuyorum. Sonra bütün single’ları toplayıp son aşamadan geçirip albüm şeklinde sunacağız.

Nick ve James ikilisinin çalışmalarından bir tanesi paylaşıldı: Motorbreath.