Gibson 1961 Les Paul Tribute Piyasaya Çıktı

0
85

Evet, verdiğiniz tepki gayet yerinde. Bu kasa Les Paul değil SG. Gibson firması bu tasarımı özel olarak piyasaya sürdü. 1952 yılında Les Paul kasa gitarlar üretilmeye başlandı. Bu gitarlarda tek cutaway bulunuyordu. Daha sonra 1961 yılında bu tasarımı biraz değiştirmek isteyen tasarımcılar, Les Paul tasarımını çift cutaway’li yapmaya karar verdiler ve yaptılar da… Yaklaşık 1 sene boyunca bu tasarım Gibson Les Paul adıyla satıldı. 1962 yılında ise şimdiki ismi olan Gibson SG ismini aldı. 

Şu an haberini yaptığımız gitarın hikayesi de tam olarak bu. 1961 yılında 1 sene boyunca Gibson Les Paul adıyla piyasada yer edinen günümüzün SG modeli tekrardan Les Paul adıyla canlandırılmak istenilmiş. Bu bağlamda, işte karşınızda Gibson 1961 Les Paul Tribute. Bu gitar çok sıra dışı deneyimlere gebe bir gitar olacak.

Gibson’ın resmi sitesinde daha geniş kapsamlı bir biçimde gitar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun yanı sıra gitarın fiyatı 2,765 dolar olarak belirlenmiş. Tasarım aşağıda yer alıyor.