Genc-İz`in güzel sunucusu Hazal Kazancı, stüdyoda Hayko Cepkin`i ağırladı. Keyifli dakikalar geçirdiğimiz programdan akıllarda kalanları ana başlıklara ayırarak, Hayko Cepkin’in ağzından aktarıyoruz;

Arkadaşlık:

“10 sene boyunca bir ordu arkadaş edindim. Ben bu işi sevdiğim, keyif aldığım için yapıyorum. Albümlerimi satmak yerine paylaşmak istiyorum. Seyircileri çok önemsiyorum, isteklerini dikkate alıyorum. Çevremdekilerle samimi diyalog kuruyorum. Böyle olunca, yıllar boyunca çok arkadaş edindiğimi görüyorum ki bu çok güzel.”

Klipler:

“Platonik ve Geç Kaldım’ın kliplerinin hikayeleri benzer nitelikte. Bir yere ulaşmaya çalışan adam var. Zorluklarla mücadele ediyor. Albümün isminden de anlaşılacağı gibi aşkla dalga geçiyorum. Piyasada aşk konulu bir sürü şarkı var, klip var. Piyasaya oynamak yerine istediğim, içime sinen klipleri çekiyorum.”

Konserler:

“Konser tarihlerini açıkladığınız anda çeşitli şehirlerden hep istek gelir. Alışıldık bir durumdur bu. Biz de değişik yerlerde çalmayı isteriz fakat bir yere davet edilmedikçe gidemezsiniz. Ayrıca konser için kriterlerim var. Sahnenin yüksek olması, ses sisteminin düzeni, sahne şovunda kullanacağım materyallerin temini gibi. Bunları her mekan karşılayamıyor. Dolayısıyla her yerde çıkmıyoruz. Anlaştığımız mekanlar var, anlaşacağımız mekanlar var. Yakında, Hayko Cepkin’in konser verdiği mekanları duyurabiliriz. Anlaştığımız mekanların seyircime saygı göstermesini de beklerim.

-18 olan konserlerimiz daha önce de oldu. Kültür merkezlerinde konser verdik ama kültür merkezi zarar gördü. Oralarda oturma düzeni olduğu için coşan insanlar koltukların üstlerinde hopluyor hatta yerlerinden sökülen koltuklar da gördük. Ayrıca -18’ler bar ortamını merak ediyor. Bar konserlerine gitmek istiyor. Biz de garajistanbul ile anlaştık. Bebelere Balon konserlerine +18’lerinde gelmek istediğini okuyorum. Gelebilirler tabi. Oranın ortamı farklı olacak. Merak eden herkes gelsin, görsün. Çalacağımız şarkılar da bu konserlerde farklı olacak. Nostaljik Konser Serisi ile Bebelere Balon Konserleri setlist bakımından farklılık içerecek.

Konserlerimiz genelde hafta içi oluyor. Bu da beni rahatsız ediyor. Perşembe günü konser var, yarın millet işe gidecek. Zor bir durum. Hafta sonu konserlerimiz de olacak. “

Twitter:

“Twitter’da zaman geçirmeyi seviyorum. Bütün tweet’leri okuyorum ama hepsine cevap veremiyorum. Hepsiyle etkileşime geçemiyorum. Emin olun ki atılan her tweet’i okuyorum. Hesap bana ait, ben yönetiyorum. Bazen Twitter’da oyun oynuyoruz. Timeline’ı çok kirletiyoruz ama eğlenceli oluyor. Komik tweet’ler çıkıyor bazen gülüyoruz. Oyun esnasında çok rt yaptığım için bazıları direk unfollow ediyor, sonra tekrar takip ediyor.”

Saçlar:

“Saçlarıma kimse dokunamaz. Genelde ben keserim, şekil veririm. Çocukluk yıllarımda Osman abi vardı. Saçlarıma dokunurdu. Şimdilerde de mahallede Gökhan adlı berberimiz var. Bazen oraya gidiyorum. Dışardan görenler şaşırıyor.”

İş Toplantıları:

“İş toplantılarına önem veririm ama çoğunluğu hiç bir şey ifade etmiyor. Buna da çözüm buldum. Çünkü gün içerisinde çok toplantı olabiliyor. Tabletten toplantı masasına bağlanıyorum, tablet ekranından toplantıda kimler var bakıyorum. Teklif edilen proje hoşuma gitmezse tek tuşla toplantıdan çıkıyorum. Boşu boşuna kendimi yormuyorum.”

Spor:

“Sigarayı bıraktığım için 10 kilo aldım. Düzenli olarak spor yapıyorum. Bu ara ağırlık çalışıyorum. Zinde kalmak önemli.

Bir yandan ekstrem sporlarla da uğraşıyoruz. Adrenalin doluyuz. Uçaktan atlamak için arayanlar var. Hazırladığım bir liste de var. Günde 4-5 kere atlarım. Fazlası bedeni yorar.”

Film Projesi:

“Senaryosu bana ait olan bir film çekebilirim. Zombili bir film olmayacak. Güvenebileceğim bir ekip kurduğum zaman, çekimlere başlayabiliriz.”