Geçtiğimiz Mayıs ayında ilk single’ları Unbreakable ile dinleyicilerin karşısına çıkan ve yerli – yabancı dinleyici tarafından büyük beğeni toplayan Ankaralı rock grubu Heavy Sky, Ankara’da Mirage Stüdyoları’nda kaydettikleri İngilizce şarkılardan oluşan ilk albümlerinin kayıt sürecini tamamlamak üzere. 

Yurtdışından müzisyenlerle yaptığı collabration videolarıyla da tanınan genç vokalist Batu Akdeniz, 1 yılı aşkın süredir 9 şarkıdan oluşacak albümü tamamlamak ve en üst seviyeye yaklaştırmak için çok büyük çaba sarf ettiklerini, Mayıs ayında albümün tamamlanacağını ve Sonbahar’da da albümü fiziksel olarak yayınlamayı planladıklarını belirtti.

Şu anda yine Ankaralı progresif rock grubu Renk ile Ankara konserlerine devam ettiklerini belirten Akdeniz, albüm ve süreçle ilgili şunları söyledi:

Konserler çok dolu ve coşkulu geçiyor. İlk video klibimizin ardından sadece bir şarkı yayınlamış olmamıza rağmen dünyanın dört bir yanından çok heyecan verici ve olumlu tepkiler aldık. Ankara’nın dünyaya sunduğu bir proje olarak anılmak istiyoruz. Bestelerimize ve kayıda çok güveniyoruz. Rock müziğin bütün evrelerine göndermelerle dolu ama öbür taraftan tek başına bir  tür kategorisine dahil edilemeyecek bir “rock ‘n roll” kaydı oldu. İnsanlarla paylaşmak için sabırsızız. Artık son aşamaya geldik. Bizim de, insanların da beklediğine değecek diye düşünüyoruz.  Kayıtlar devam ederken konserlere de devam ediyoruz.

19 Şubat 2015 tarihinde Noxus Pub’da Renk ile ortak konserlerine devam edecek olan Heavy Sky’ın geçtiğimiz yıl yayınladığı single parçayı aşağıdan dinleyebilirsiniz. Kayıtları devam etmekte olan albümün masteringi dünyaca ünlü ses mühendisi Ryan Smith tarafından yapılmakta.