Shawn Drover`ın Kasım ayında Megadeth`ten ayrılması üzerine yeni davulcunun kim olacağı konusunda tartışmalar başlamıştı. Bununla beraber, hayranların bir kısmı da yeni davulcunun Dave Lombardo olmasını istediklerini belirtmiş, Dave Lombardo ise teklif gelirse gruba kapılarının açık olduğunu söylemişti.

Brezilyalı bir site tarafından Megadeth ile arasında görüşmeler olup olmadığı sorulan Lombardo şu şekilde cevap verdi:

Henüz öyle bir şey yok. Kimse benimle bu konuda görüşmedi. Bunların hepsi dedikodu.

Görünen o ki Dave Lombardo istediğini Megadeth cephesinden de alamadı. İlerleyen dönemde hangi gruplar ile adı anılacak merakla beklemekteyiz.

Dilerseniz geçmiş dönemde olanları kısaca hatırlayalım: Eski Megadeth davulcusu Shawn Drover 25 Kasım tarihinde “kendi müzik kariyerine devam etmek” için grubu bırakmış, birkaç saat sonra ise gitarist Chris Broderick aynı sebepten dolayı grubu bıraktığını açıklamıştı. Dave Lombardo ise Slayer’ın 2013 turnesinde diğer üyeler ile yaşadığı anlaşmazlıklar sonucu gruptan atılmıştı. Kadrodaki boşluğu ise 1992-2001 yılları arasında grubun davulcusu olarak yer almış Paul Bostaph doldurmuştu. Gruptan atılması üzerine Lombardo, geçtiğimiz yıl Philm isimli grubuyla “Fire From the Evening Sun” albümünü yayınlamıştı.