Duyma problemi sebebiyle AC/DC`nin Rock or Bust turnesini yarıda bırakan Brian Johnson`ın yerine Guns N` Roses`ın efsane vokalisti Axl Rose`un geçeceği ile ilgili haber rock piyasasında bomba etkisi yarattı. Tüm dünyanın birincil gündem maddesi haline gelen konuya ilk onay Malcolm Young’ın oğlu Ross’dan geldi. 

Dün Ultimate-Guitar tarafından ortaya atılan iddianın linkini Facebook üzerinde paylaşan Ross Young, iddianın doğru olduğunu açıkladı. Bu açıklamayı gönderinin altında yer alan bir yoruma cevap olarak veren Young, Axl’ın kadroya dahil olduğunu belirtti. Kısa bir süre sonra ise tüm gönderiyi yayından kaldırdı. 

Gönderinin kandırılmış olmasını kafa karıştıran bir ifade olarak düşünmemek lazım. Ross’un kişisel Facebook hesabı yalnızca dost ve yakın çevresinin yer aldığı bir hesap. Büyük bir ihtimal kişisel ve yakın barındıran bu hesaptaki açıklamasını çok ciddiye almamış olabilir. Bir anda tüm sosyal medyanın gündem maddesi olduğunu görünce ise gizliliği daha fazla deşifre etmemek için gönderiyi silmiş olabilir.

Axl Rose’un AC/DC kadrosuna dahil olacağı ile ilgili iddiaların temelini buraya tıklayarak ulaşacağınız haberden okuyabilirsiniz. Süreç gerçekten çok hızlı ilerliyor. Bu hızla devam ederse bir kaç hafta içerisinde Axl Rose ve AC/DC’nin resmi bir açıklama ile birlikteliği duyurmasını bekleyebiliriz.