Iron Maiden, 5 yıl aradan sonra yeni albüm çalışmalarına bitirdi. Albüm, daha önce açıklandığı üzere 4 Eylül`de raflarda yerini alacak. Albümün çıkmasının ardından grubu dünya turnesi bekliyor. Iron Maiden bu turneye bir Boeing 747-400 Jumbo Jet (Gökyüzünün Kraliçesi) ile çıkacak. Şu anda Bruce Dickinson dört motorlu uçakları uçurmak için eğitim görmekte ki yenilenmiş Ed Force One, eskisinden iki kat daha büyük ve üç kat daha ağır. Yenilenmiş Ed Force One; grubu, ekibi ve 12 tonluk sahne ekipmanını 6 kıta üzerinde yaklaşık 55.000 mil (88.500 km) uçuracak. The Book Of Souls World Tour 2016`nın 35 ülkeyi kapsaması bekleniyor.

Tur, şubat ayının sonlarında Amerika`dan başlayacak. El Salvador, Çin gibi ülkelerde ilk kez konser verecek olan Maiden, Güney Afrika`da da Bruce ile ilk defa konser verecek. Grubun Avrupa konserleri ise mayısın sonlarında başlayıp ağustosun başlarında sona erecek.

Grubun frontman`i Dickinson, bunun onlar için harika bir fırsat olduğunu ve yeniden hayranları ile buluşmak için sabırsızlandıklarını söyledi. Grup, resmi tur tarihlerini yakın bir gelecekte internet siteleri üzerinden açıklayacak. Türkiye`ye gelip gelmeyecekleri ise henüz belli değil.