Geçen sene kanserle savaşan Bruce Dickinson, hastalığı vücudundan attı ve müziğe geri döndü. The Book of Souls çalışmaları sırasında tespit edilen kanser, Bruce`un sesini kötü etkilemişti. Ancak, Bruce ciddi bir hastalık atlatmasına rağmen eskisinden daha iyi vokal yapıyor. Bunu Steve Harris bir röportajında da dile getirmişti.

Nicko McBrain, The Drummer`s Journal ile yaptığı söyleşide Bruce`a bakıp kendi hayatındaki yanlışları düzelttiğini şöyle anlattı:

Bruce hastalığı tamamen bitirdiği zaman kendime dedim ki “O senin dostun. Senden daha iyi yaşamasına rağmen kansere yakalandı ve onu yendi”. O andan itibaren alkolü azaltmaya, daha sonrasında da tamamen kesmeye karar verdim. Çünkü aynı şey benim de başıma gelebilirdi. Bruce`un yaşadıkları bana yaptığım aptallıkları fark etmemi sağladı.

Şunu da ekleyeyim, alkolü fazla kaçırdığım zaman bazı şeyleri batırdığım oldu. Gözlerim kıpkırmızı olur, kelimeleri yuvarlarım, mantıklı düşünemem. O halde yaptığım röportajlar oldu, hiçbirini doğru düzgün hatırlamıyorum.

Dün gece birkaç arkadaş yemekte buluştuk. Herkesin kafası güzel olmaya başlamıştı. Kırmızı şarabı çok severim ve şişe masayı dolaştıktan sonra yanıma geldi. Bu çok zor bir karardı. Doğru olanı yaptım ve dün gece içmedim. Bruce, ben dahil bütün grubu kendine getirdi, onun sayesinde uzun yaşayacağız.

Iron Maiden bugün Chicago konserinden sonra Kanada`ya geçecek. 20 Nisan`da sonra Japonya, Çin konseri başlıyor.