Iron Maiden`dan Steve Harris: “Asla Gruplardan Konserimizde Çalmaları İçin Para Almayız”

0
154

Steve Harris ve Iron Maiden hemen hemen bütün genç grupların hatta yaşlı grupların da saygı duyduğu duayen isimler. Bir çok genç grup, Iron Maiden’ın önünde çalabilmek için can atıyor. 

Yabancı festivallerde büyük headliner’ların altında çalabilmek için bir çok genç grubun organizasyona ve gruba para ödediği bilinen bir gerçek. Bu konuyla ilgili konuşan Steve Harris, bu uygulamayı asla yapmadıklarını ve önümüzdeki dönemde de yapmayacaklarını söyledi. İşte gönülleri fetheden o açıklama:

İnsanların (grupların) kendileriyle çalmaları için gruplardan para istemesi  nefret ettiğim ve canımı sıkan bir şey. Bunu asla ve kattiyen Iron Maiden ile yapmadım, ve asla yapmayacağım, ne Iron Maiden ile ne de British Lion (solo albümü) ile. Çünkü bana göre bu yanlış. Bir grup canlı konser için bir takım maddi giderlerin altına girmek durumunda, buna bir de konserde çalmak için para ödemek eklenmemeli, her zaman buna karşı çıktım. Ve gerçekten her zaman birilerine yardım etmeye çalıştım. Bence bu güzel bir şey.

Kesinlikle doğru bir yaklaşım. Steve Harris’i kutluyoruz.