Anthrax gitaristi Scott Ian, son dönemde fazlaca karşılaşmaya başladığımız büyük rock ve metal gruplarının eski kadrolarına dönüp turneye çıkmaları ile ilgili bir takım açıklamalar yaptı. Son olarak Twisted Sisters’ın benzer bir birleşmeye konu olması üzerine konuşan Ian şunları söyledi: 

Bilirsin, para konuşur. Söylemek istediğim, eğer bu konuda dürüst olacaksak para bu grupların yeniden birleşmesinin asıl sebebi. Özellikle de stadyum konseri yapabilecek seviyedelerse. Bazıları bunu tek bir konser için yaptılar, Led Zeppelin gibi. Bunu yalnızca tek bir konser için yaptılar ve bir çok teklif almaya devam ettiler. Bu tekliflerden bir kaçını duymuştum. Çılgın kişi başı paralar, hayal edemeyeceğim kadar çılgın. Ve Led Zeppelin bunu yapmadı. Robert Plant ve Jimmy Page’in finansal açıdan endişeli olduğunu düşünmüyorum.

Son dönemde Guns N’ Roses’ın para için birleştiği ile ilgili spekülasyonlar vardı. Bu konuda Izzy Stradlin’in bu spekülasyonları destekleyen açıklamaları da olmuştu. Sanıyoruz ki genel olarak birleşen grupların ana hedefi kitleyi memnun etmekten çok, finansal olarak sağlam gelirler elde edebilecek olmaları.