The Raven Age yeni bir müzik grubu olmasına rağmen birçok grubun hayali olan Iron Maiden ile tura çıkmayı başardı. Dan Wright ve George Harris`in 2009`da kurduğu The Raven Age Tremonti, Mastodon ve Delain ile aynı sahneyi paylaşmıştı. Şimdi ise dünyanın en büyük metal gruplarından Iron Maiden`ın radarında.

The Raven Age`e müzikal açıdan bakacak olursak melodic death metal ve old school heavy metali modernize ediyor diyebiliriz. 2014`te grubun ismiyle yayımlanan EP İngiltere`de dikkat çekmişti. George Harris`in Steve Harris ile bağlantısı var mı diye düşünmüş olabilirsiniz. George, Iron Maiden`in bas gitaristi Steve`in büyük oğlu. “The Raven Age bu yüzden turnede, abartmaya gerek yok” diye düşünmeyin. Genç grup hakkında yazılıp çizilenler geleceğe yatırım gibi görülüyor. George Harris, geçtiğimiz ay Metal Hammer`a şunları söylemiş:

İnsanlar Iron Maiden ile The Raven Age arasında ilişki kurmaya meyilli. Bu güzel bir şey çünkü böylelikle bizi tanımış oluyorlar.Diğer yandan da bize bir şans vermelisiniz. Çünkü etrafta dinlemeden direkt olumsuz tavır takınanları görüyorum.

Babam ünlü bir müzisyen ama olmasaydı da yine müziğin içinde olurdum. Müzik, kesinlikle benim kanımda ve her zaman orada olacak. Bu yüzden yaptığım işi önemsiyorum.

Michael Burrough (vokal), Matt Cox (Bas gitar), Dan Wright (Gitar), George Harris (Gitar), Jai Patel`dan (Davul) oluşan The Raven Age, Iron Maiden hayranlarının önünde çalmaya başladı. Konserden memnun kalan Maiden hayranları, turnenin sonraki ayaklarına gidecek olanlar için heyecan verici yorumlar bırakıyor.

George Harris, turne başlamadan önce verdiği röportajda son olarak şunları eklemişti:

Çok heyecanlıyız ve yüzümüz gülüyor. Bu yaşadığımız gerçek mi değil mi diye sorguladığımız oluyor. İlk dünya turnemiz olacağı için üstümüzde biraz gerginlik de var. Hedefimiz ise Iron Maiden hayranlarını The Raven Age hayranına dönüştürmek!

Book of Souls turnesi devam ediyor ve The Raven Age bir yandan da ilk stüdyo albümü üzerinde çalışıyor. Grubun ilk albümünün 2016 ortalarında yayımlanması bekleniyor. Sonuç olarak bir baba ve oğulun, profesyonel olarak çıktığı ilk dünya turnesi güzel hikayeler doğuracaktır. Turne bittikten sonra hafızalarda kalan anıları duymak için sabırsızlanan milyonlarca hayran var.