Geçtiğimiz günlerde Jack Black, verdiği bir röportajda 14 yaşındayken nasıl uyuşturucu bağımlısı olduğundan bahsetti. Ayrıca abisini AIDS’ten dolayı kaybettiği zamanlardan da bahseden Black şunları söyledi:

14 yaşındayken kokain bağımlısıydım. O dönemlerde gerçekten büyük bir telaş içerisindeydim. Kokainden dolayı çok sıkıntı çekiyordum, ayrıca bazı sorunlu tiplerle takılıyordum. Hatta bir tanesi beni öldürmek istediği için okula gidemez olmuştum.

Diğer bütün çocuklar okuldan atıldıkları için oradalardı, ben ise gönüllü olarak oraya gitmiştim. Buraya geldiğimde artık yeniden başlamam gerektiğinin farkına varmıştım.

Hayatının geri kalan kısmında da sıkıntılı günler geçiren Black, 1989 yılında ağabeyinin AIDS’ten ölmesiyle büyük bir darbe almıştı. Ağabeyinin hayatında çok önemli bir rol oynadığını belirten Black, o öldükten sonra annesinin asla eskisi gibi olamadığını da ekledi. Konu mutluluğa ulaştığı zamanlara gelince Black;

King Kong filminde oynarken, rol arkadaşım Andy Serkis bir gün çocuklarına uykularından önce masal okumama izin verdi. Düşündüm ki, benim de çocuklarım olmalıydı. O günden sonra içimde bir boşluk oluştu. Şimdi ise oğullarım yanımda.

Kokain ve uyuşturucu maddeler bir çok müzisyenin hayatını alt üst eden en kötü düşman diyebiliriz. Neyse ki bir çok müzisyen bu illetten kurtulmayı başarıyor ve aile hayatı ile düzgün bir yaşam kurmaya başlıyor.