Korku filmleri sevdası ile son dönemde gündemi en çok meşgul eden ikonlardan biri olan Kirk Hammett, bu kez özel yaşantısı ile gündeme oturdu. Collectors Weekl tarafından gerçekleştirilen röportajda konuşan başarılı gitarist, çocukluk dönemlerinden ve kişisel özelliklerinden söz etti. Şunları söyledi:

İster inanın ister inanmayın, ben içime kapanık bir kişiyim. Sahneye çıktığım zaman 50 bin kişinin karşısına geçtiğimde hiç kimseyle göz teması kurmuyorum, bu duruma alıştım. Aile hikayem yüzünden hep dış kapının mandalı oldum. Çok utangaç, sessiz ve itaatkar bir çocuktum. Kendimi bir çok sorun içine sokma problemim vardı ve bunu bir canavar gibi yendim. Sinema ekranlarında gördüğüm bir çok canavarın, kendi içimde farklı versiyonlarına sahiptim.

Kirk’ün açıklamalarında şaşırılacak bir durum yok gibi. Zaten içine kapanık ve itaatkar bir yapısının olduğunu Metallica’daki konum ve öneminden çok net bir biçimde anlayabiliyoruz.

Bu arada Kirk Hammett’ın çok yakında büyük bir belgesel projesine adım atacağını belirtelim. Metal müzik ile korku filmleri arasındaki bağı irdeleyen bir belgesel üzerinde çalışıyor. Detayları yakında paylaşacağız.