Amon Amarth`ın yeni albümü Jomsviking 25 Mart`ta raflarda yerini alacak. Konsept albümden iki single yayımlanmıştı. Bu iki single`ın klibi de var. Tanıtım çalışmalarına devam eden Amon Amarth röportaj vermeye devam ediyor. Johan Hegg, hafta sonu Full Metal Jackie`ye konuk oldu ve merak edilen soruları yanıtladı.

Amon Amarth`ın neden daha önce konsept albüm yapmadığını, konsept albüm yapmanın zorluklarını ve davulcu arayışlarını Johan Hegg şöyle anlattı:

Şu ana kadar konsept albüm yapmamızın nedeni iyi bir hikayeye sahip değildik. Şimdi anlatacağımız kusursuz bir hikayemiz var. Konsept albüm yapmak korkunç bir şey. Ama korkunç olduğu kadar da eğlenceli.Sözleri oturtmak ve hikayeyi tamamlamak zorlandığımız kısımlar. İnanıyorum ki bu zorlukların karşılığını alacağız.

Jomsviking`de Tobias Gustafsson davuldaydı. Amon Amarth`ın bütün parçalarını çalabilecek, grubun temposunu kaldırabilecek kalıcı birine ihtiyacımız var. Her yıl davulcu değiştirmek gibi bir düşüncemiz yok.

Ayrıca, Jomsviking`i beyaz perdede de görebiliriz. Grup üyeleri albümün konseptini senaryolaştırmış ve menajerlerine teslim etmiş. Johan Hegg düşük bir ihtimal olarak görse de nasıl gelişmeler olacağını bilemeyiz.

Jomsviking`i Amazon ve iTunes`dan ön sipariş verebilirsiniz.