Slayer Tom Araya, Kerry King, Jeff Hanneman ve Dave Lombardo`lu zamanları geri dönemeyecek olsa da şu anki durumuyla tatmin edici. Slayer üyeleri Gary Holt`un aralarına katılmasını grubun devam etmesi açısından önemli buluyor.

2 Mayıs 2013`te karaciğer yetmezliği sonucu hayatını kaybeden Jeff Hanneman`ın yerini doldurmak için Gary Holt`un seçilmesini Kerry King şöyle yorumluyor:

Müzik tarihine baktığımızda bu tür olaylarla karşılıyoruz. Örneğin, AC/DC bitti derken Brian Johnson gruba katıldı ve müthiş bir albümle geri döndüler. Brian`ın etkisi hala devam ediyor. Gary Holt için de aynı şeyi söyleyebilirim. O`nunla çalıştığımız için kendimizi şanslı sayıyorum.

Gary, grubu bilen ve Hanneman ile yakın olan birisi olduğu için Slayer`a en uygun gitarist. Elinden gelenin en iyisini yapıyor. Grup içinde rahat hareket edebiliyor. Hanneman yerine başkasını tercih etseydik, bizimle birlikte rahat edemeyebilirdi. Çalışma yöntemlerimize ayak uyduramayabilirdi. Bu yüzden Gary Holt Slayer için önemli.

Kerry King yeni albüm çalışmalarına devam ettiklerini de sözlerine ekledi. Ağustos gibi albümün piyasaya çıkacağını düşünüyor.