Metallica’nın lead gitaristi Kirk Hammett, Radio 21 tarafından gerçekleştirilen röportajda konuştu ve eğer Metallica biterse kendisinin neler yapacağını anlattı. Uzun bir konuşma olmuş ve Kirk şunları söylemiş:

“Kendimi dururken görmek istemiyorum. Bir şekilde grup biterse ya da bitmezse, bunu anlayışla karşılarım ama kesinlikle durmam. Eğer grup bir sebepten dolayı biterse, muhtemelen yoluma devam ederim. Fakat şunu söylemeliyim ki, fiziksel olarak iyi olduğumuz sürece, uzun yıllar daha grubun devam edeceğini düşünüyorum.

Hepimizin çalışan bölgelerimize dair problemleri var. Benim dizlerim, bileklerim, dirseklerim ve omuzlarımla ilgili problemlerim var ve bu problemlerin tek sebebi gitar çalmak. James, Lars ve Rob’un da problemleri oluyor. Bu fiziksel sorunların üstesinden geldiğimiz sürece sahnede olacağız ve ‘Fight Fire With Fire’ veya ‘Hardwired,’ gibi -hızlı- şarkıları çalacağız.

Sevdiğim bir gerçek var ki, Rolling Stones hala çalmaya devam ediyor. Aynı şekilde Charlie Watts 80 yaşında. 2 ay önce Buddy Guy’ı gördüm ve o da 80 yaşında. Bu iki herif 80 yaşında ve hala gayet iyi çalabiliyorlar. Onlar yapabiliyorsa biz neden yapamayalım?

Emekli olmak istemiyorum. Yapabildiğim en uzun süre boyunca, gitar çalmak, şarkılar yazmak ve konserlere çıkmak istiyorum. Her zaman bir sanatçı olarak yetiştim. Her zaman bir şeyler üretmek ve bunu performe etmek istiyorum.”

Bundan yaklaşık bir hafta önce, Lars Ulrich bir röportajında kendisi ve James olmadan Metallica’nın devam edip etmeyeceği ile ilgili düşüncelerini anlatmıştı. O röportaja ulaşmak için buraya tıklayınız.