Adrenalin Saplantı: The Madcap, Glam Dolu İlk Albümünü Yayımladı

0
278
Basın Bülteni

Çeyrek asır sonra Türkiye’de bir glam albümü çıktı. Uzun saç, gösterişli, renkli kıyafetler ve yüksek enerjili sahne performansları ile rock müziğin eğlenceli tarafında duran glam tarzının, Türkiye’deki kadın vokalli temsilcisi The Madcap’in ilk albümü “The Madcap Rising”, Alen Konakoğlu ile birlikte Deniz Sayman ve İzgi Gültekin prodüktörlüğünde Arpej Yapım etiketiyle 26 Mayıs’ta yayımlandı. Albüm şarkılarından “Put The Blame On Me”nin müzik videosu 19 Mayıs’ta müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

“The Madcap Rising”, besteleri ve sözleri grubun gitaristi Deniz Sayman’a ait olan ve birkaç şarkının söz ve müziğinde vokalist İzgi Gültekin’in de katkıda bulunduğu 10 şarkıdan oluşuyor. Albümde 9 İngilizce ve İzgi Gültekin’in müzik yaşantısına gönderme yapılarak, 1 “bonustrack” Türkçe şarkı bulunuyor.

The Madcap 2015 yılının Mayıs ayında kuruldu. TV8’de yayımlanan 2015 Rising Star Müzik Yarışması’nda yarı finalist olan The Madcap “Stepped On A Lego” şarkısının lansmanını, 2016 Rising Star Yarışması’na canlı yayın konuğu olarak televizyonda yaptı.

The Madcap Haziran 2016’da dünyaca ünlü Hard Rock Cafe zincirinin global müzik yarışması olan Hard Rock Rising’de jüri ve seyircinin oylarıyla Türkiye 1.si seçildi. Türkiye’nin en büyük festival organizasyonu olan Zeytinli Rock Festivali’nde 10.000’lerce kişiyi coşturdu. 12 Mayıs’ta Çukurova Rock Festivali’nin açılışını yaptı ve The Madcap Rising albüm lansmanı için Antalya, Eskişehir, Bursa, İzmir, Ankara ve İstanbul’da konserler verdi.

Ülkemizi yurtdışında en iyi şekilde temsil etmeye aday olan The Madcap, vokalde İzgi Gültekin, gitarda Deniz Sayman ve Emre Sarıgün, bas gitarda Erman Erkılınç ve davulda Faruk Şenel’den oluşuyor. “Aces In My Hand”, “Stepped On A Lego” ve “Rock N’ Roll Revolution” tekli ve video klipleriyle müzikseverlerin beğenisine sunulmuştu.