Kittie, Kanada’da kurulan bir metal grubu. Grubun üyelerinin hepsi kadınlardan oluşuyor ve yaptıkları işin hakkını veriyorlar. 20 yılı dolu dolu geçiren ekip, fanlarına ve kendilerini destekleyenlere teşekkür niteliğinde, konser videolarını, röportajlarını bir DVD’de topluyor ve grubu tanıtan bir kitap hazırlıyor. 

DVD’ye konulacak olan içerikleri düzenleyecek bir ekibe, röportaj yaparken kaliteli olmasını sağlayacak bir yönetmene, kitap için de bir yazara ihtiyaç var. Tüm bunlar için de para lazım. Dolaysıyla Kittie, internet üzerinden bir kampanya başlattı. 20.000 dolara ihtiyaç olduğunu belirten grup, internet üzerinden aksesuar, t-shirt vs. satarak bu rakama ulaşmak istedi ve yaklaşık 36.000 dolar civarı gelir elde etti. Beklenenden fazla para toplanması grubu daha da heyecanlandırdı ve çalışmalara anında başlandı.

Kittie 20. yıl münasebetiyle, bir yazı yayınladı; ” 20 yıldır kanımızı, terimizi ve gözyaşlarımızı metal için akıttık. Dünya turuna çıktık, binlerce inanılmaz insanlarla tanıştık. Sizinle ağladık, güldük, çığlık attık, soğuk havalarda birlikte bekledik. 20 yıl içinde 5 kıta gezdik ve 6 albüm yaptık. Kittie kurulduğundan beri fan kitlesini arttıran bir çizgide ilerledi. Bizi tanıyanlar desteklerini esirgemedi. Biz de bize gösterdiğiniz sevgi için teşekkür ediyoruz ve sizle birlikte yola devam ediyoruz. Kittie müzik kariyerine ara vermeden devam edecek.

Kittie’nin 2011 yılında çıkardığı albümün en çok ilgi gören parçasıyla haberimizi sonlandıralım;