Geçtiğimiz yıl Justin Bieber’ın, Fade to Black’in intro kısmını söylediği bir videonun internete düşmesi üzerine bir çok olay yaşanmıştı. Metallica konu ile ilgili yorum yaparken, Justin Bieber’a saygı duyduklarını söylemişti hatta ve hatta işi biraz daha ileriye götürüp Lars Ulrich tarafından “Belieber” oldukları bile söylenmişti. O konunun detaylarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Bu açıklamalar neredeyse bütün Metallica hayranlarını üzmüştü ve fanlardan sert tepkiler gelmişti. Skandal olarak nitelenen bu açıklamalar unutulduğu sırada Lars Ulrich yeniden bu tartışmaları alevlendiriyor. Blabbermount’a konuşan Ulrih’in Justin Bieber hakkındaki yepyeni açıklamaları şu şekilde:

Biliyorsun, o yetenekli bir çocuk. Demek istediğim, açıkçası Justin Bieber olmak onun için kolay olmuyordur. Günün 24 saati herkesin tepenizde olduğunu düşünün, bunun ne kadar zor olacağını hayal edebiliyorum. Kimsenin başında böyle bir şey olsun istemem.

Evet, görüldüğü üzere bu kez çok farklı bir noktaya değinilmiş. Justin Bieber’ın yetenekli olduğunu söyleyen Lars, akabinde işi “şöhret olmak ne kadar zor” temalı bir noktaya çekiyor. Yine yakıştıramadım. Ölür müsün öldürür müsün kıvamında bir açıklama olmuş.