Metallica’nın Glastonbury’ye headliner olacağının açıklanmasından beri grup, bazı hayranlardan ve Mogwai, Arctic Monkeys, Bombay Bicycle Club gibi gruplardan kötüleyici yorumlar almışlardı. 

Ancak Ulrich, bu kötüleyici yorumların grupta bir etki yaratmadığını açıkladı ve şunları belirtti:

Dürüst olmak gerekirse… iPad’in başına oturup, ‘sırada kim Metallica hakkında ne diyecek acaba‘ diye düşünmüyorum. Elbet birilerine sorduğunuzda Glastonbury ve Metallica ile ilgili düşüncelerini söyleyecekler iyi ya da kötü. Ve ben bunda şunu iyi buluyorum; 30 yıl sonra bile, sadece bir davete ‘evet‘ diyerek ortalığı sallayabiliyoruz. Ne mutlu günler ama!

Ayrıca Ulrich, Glastonbury’de çalmanın grup tarihinde bir “gurur noktası” olacağını söyledi:

Her şeyden önce, Glastonbury bizi yıllarca geçmiş bir festival. Şimdi ise davet edildiğimiz için çok mutluyuz. Ve şunu söylemeliyim ki bu dans pistinde ilk dansımız değil. Avrupa’da bu şekilde, sanırım, 16 festival var. Biletler aylar önce daha gruplar açıklanmadan satışa çıkarılır, sonra gruplar açıklanır falan filan. Yıllardır bu konseptle farklı festivallerde çalıyoruz. Bu yeni bir konsept değil (gülüyor). Bu sadece, İngiltere’de ilk defa yaşayacağımız bir şey.

Ulrich, Glastonbury’de Metallica hayranlarının azınlıkta olma ihtimalini de yanıtladı:

Bence bu, dışarı çıkıp ve bizimle çok benzer olmayan insanların karşısına çıkıp kendimizi göstermemiz için bir şans. Genelde bu durumlarda, grup üyeleri dahil, insanlar yüzlerinde bir gülümseme ile alanı terk etmek ister. Gergin değilim ve olmayacağım. Konsere odaklanıyorum ve iyi olacağını düşünüyorum.

Lars Ulrich, yine kendisine sorulan James Hetfield’ın av tutkusunu da yanıtladı. Bunun utanç verici bir yanı olmadığını, pek çok insanın zaten bunu yaptığını söyledi.