Thrash metal efsanesi Exodus, kadro değişimini resmen onayladı. Grup, vokalist Rob Dukes ile yolları ayırırken, eski frontman Steve ‘Zetro’ Souza’ya yeniden hoşgeldin dedi. Dukes, Souza yerine gruba 2005te dahil olmuştu ve grupla üç stüdyo albümü yayınlamıştı. 

Souza ise grupla üçüncü dönemini yaşayacak. 1986-1993 ve 2002-2004 yılları arasında grubun frontman’liğini üstlenmişti.

Grubun gitaristi Gary Holt bu konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Grup olarak, Rob Dukes ile yolları ayırmak bizim için gerçekten zor oldu. Ona karşı büyük bir sevgimiz var ve şu ana kadar kayıtlarda elinden gelenin en iyisini yapıp ortaya muhteşem çalışmalar koyduğu için ona en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ancak şu noktada, Tom, Lee, Jack ve ben bir değişimin gerekli olduğunu düşündük ve ‘Zetro’ Souza’ya yeniden hoşgeldin dedik.

Souza ise son 10 yılında grupta olmasa bile grupla 10 yıl geçirdiğini ve aradaki bağları silmenin kolay olmadığını söyledi. Grupla yeniden çalışmaktan zevk alacağını ve bunun için sabırsızlandığını sözlerine ekledi.

Marta döndüğümüzde, grup 11. stüdyo albümünün kayıtlarına başlamış ve (Dukes’un dahil olmadığı) stüdyodaki fotoğrafları paylaşmışlardı. Grup şu anda Breaking Bands LLC ile çalışıyor.