Led Zeppelin Glastonbury Festivalinde Çalabilir!

0
53

Efsanevi Led Zeppelin gitaristi Jimmy Page, Led Zeppelin’in gelecekte Glastonbury’nin headline‘ı olma şansı hakkında konuştu. BBC Radio 6’da yapılan açıklamalarda, Glastonbury organizatörlerinin Led Zeppelin’in gelecekte Glastonbury’de headliner olacağının kesin olduğu konusunda yaptıkları açıklamalar fitili ateşlemişti. Page de bu konuda “gelecekte ne olacağını bilemezsiniz, her şey mümkün” dedi.

Jimmy Page, yakınlarda Led Zeppelin’in ilk üç albümünü satışa çıkartıp onların ne kadar muhteşem bir grup olduklarını dünyaya yeniden hatırlatmak istediğini söylemişti. Sonrasında Page, bu haklı iddiasını gerçekleştirdi ve Led Zeppelin seti satışa çıktı. Page bu konuda, bu setle genç müzisyenlerin biraz ilham almasını umduğunu söylemişti. Page şöyle dedi:

Bu bizim müziği öğrenme biçimimizdi, eskilerden öğrenmek. Led Zeppelin gerçekten de çok başarılı ve gizemli çalışmalar yaptı, gerçekten çok iyiydik.

Jimmy Page’e Led Zeppelin’i bu kadar özel yapanın ne olduğu soruldu ve şöyle cevap verdi:

Farklı farklı gruplarda hep başarılı kişiler bulunabilir, ama genellikle aralarında sadece biri iyidir. Ama Led Zeppelin’in dört üyesi de birbirinden iyilerdi, Led Zeppelin’i oluşturan şey de bu.