Geçtiğimiz Ocak ayında bu konuyla alakalı olarak Jimmy Page’in bir açıklaması olmuştu. O açıklamada tam olarak bu albüm setinin bilgileri verilmişti ve şu an baktığımızda bilgilerin birebir olarak hayata geçirilmiş olduğunu görüyoruz. Malum haber için buraya tıklayabilirsiniz.

İki farklı set yayınlanacak. İlk albüm setinde, Led Zeppelin’in kendi adını taşıyan ilk 3 stüdyo albümü re-mastered versiyonları ile pakete dahil edilmiş. Diğer pakette ise ilk 2 stüdyo albümü re-mastered versiyonları ile yer alıyor. Buna ek olarak, daha önce de duyurulduğu gibi, hiç yayınlanmamış 4 yeni Led Zeppelin parçası sette yer alıyor. Bu parçalar: La La, Jennings Farm Blues, Bathroom Sound ve Keys To The Highway/Trouble In Mind. 

Ayrıca albümde Atlantic Records’u kurarak bir çok önemli grup ve sanatçının müzik dünyasına kazandırılmasında büyük önemi olan Ahmet Ertegün anısına düzenlenen 2007 Londra konserinden performanslar yer alıyor. Ahmet Ertegün kimdir, buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Albüm hakkında daha detaylı bilgiler edinmek için buraya tıklayarak Led Zeppelin’in resmi sayfasına ulaşabilirsiniz. Albüm seti 3 Haziran 2014 tarihinde piyasaya sürülecek.