Motörhead, 1 Eylül’de Austin, Texas’ta verdiği konseri Lemmy’nin sağlık sorunları nedeniyle dört şarkı çaldıktan sonra bitirmek zorunda kaldı. 

Grup bundan önceki iki konserini, 27 Ağustos Salt Lake City ve 28 Ağustos Denver, de iptal etmek zorunda kalmıştı. Yüksek rakımda bulunan şehirler, daha önce kendisine hematom ve şeker hastalığı teşhisi konan Lemmy’nin nefes almasını zorlaştırmıştı.

Ne yazık ki Lemmy, konserin başından beri iyi görünmüyordu. Sahneye çıktığı andan itibaren adeta yaprak gibi titriyordu. Lemmy, ilk şarkı Damage Case’i nefessiz ve normalden yarı tempoda söyledi. Gitarist Phil Campbell ve davulcu Mikkey Dee ise ellerinden geleni yaparak durumu telafi etmeye çalıştı.

Grup, Stay Clean ve We Are Motörhead’i de çaldıktan sonra Metropolis’i çalmaya başlamıştı ki Lemmy yalnızca bir dakika çalabildi ve hayranlara: “Hayır, bunu yapamayacağım.” diyerek sahneyi terk etti. Hayranlarının: “Lemmy! Lemmy! Lemmy!” diye tezahüratlarının ardından tekrar sahneye çıkarak hayranlarından özür diledi ve o gece çalamayacağını söyledi. 

Grup, Şubat 2016’ya kadar yeni albümün turunu yapacak ve sıradaki konser bu gece San Antonio, Texas’ta. Konserin iptal edilip edilmeyeceği belirsiz.