Scorpions`ın eski gitaristi, Metal Talk ile yaptığı röportajda Motörhead`in ilk zamanlarında Lemmy`den teklif aldığını söyledi. Ancak Michael, yolun ilerisini göremediği için bu teklifi reddetmiş.

Röportajda Michael`a Lemmy ile herhangi bir bağı olup olmadığı sorulduğunda şu cevabı verdi:

Evet, Motörhead`in ilk yıllarında Lemmy benden lead gitar olmamı istedi. Çok yıllar önceydi, o Hawkwind`deydi ben de UFO`daydım. Birleşik Devletler`de beraber turluyorduk. Her gün Lemmy`yi görüyordum. Bir gün gelip “Motörhead`de çalmak ister misin?” dedi. Bu teklifi, geleceği göremediğimi söyleyerek reddettim. Benim için uygun olmadığını düşündüm.

Michael reddettiği diğer devlerden de bahsetti:

1979 yılıydı, Peter Mensch (menajer) bana Aerosmith ile çalmak isteyip istemediğimi sordu. New York`a gittim ama her şey rezil geçti.Hiç beraber çalamadık. Steven Tyler hastalandı. Ben de Joe Kramer ve Tom Hamilton ile kendi solo projem için çalıştım.

Bir de şu var. 1981 civarıydı, Ozzy gecenin bir vakti beni arayıp Randy`nin öldüğünü ve benim yardım edip edemeyeceğimi sordu. Ben o sırada Cozy Powell ve Graham Bonnet ile bir pre-prodüksiyonun tam ortasındaydım. Çok kötü bir zamanlamaydı. Diğer yandan; Aerosmith, Ozzy Osbourne veya tarihi olan herhangi bir grup benim için iyi değildi. Ben asla bir gitaristin rifflerini öğrenmeyi sevmedim. Bana çok kaba gelmiştir. Ben yaratmak ve icat etmek için doğdum.

Michael Schenker şu an solo grubuyla beraber Avrupa turnesinde. 20 Şubat`ta turnenin Amerika ayağı başlayacak.