Bugün Metallica`nın gitaristleri dediğimiz zaman, aklımıza Dave Mustaine, James Hetfield ve Kirk Hammett geliyor. Ancak daha öncesi var. Kill `Em All albümü çıkmadan önce grubun gitaristi Lloyd Grant`ti. Rockzone Legends, Grant ile bir röportaj yaptı ve eski günlerden bahsetmesini istedi:

Lars beni aradı ve toplama bir albüm yapmak istediklerini söyledi. Albümün ismi Hit the Lights. Albümde 4 şarkı yer alacakmış ve benden bütün şarkılara solo yazmamı istedi. Lars ile yakın arkadaş olduğumuz için teklifini seve seve kabul ettim.

Grant`in yukarıda bahsettiği toplama albüm, Metal Massacre I için yapılan bir çalışmaydı. Metal Massacre de Hit The Lights gibi toplama bir albüm. Fakat içinde birçok grubun en iyi şarkıları yer alıyor. Metallica bu albümde yer almak istediği için plak şirketine bir şeyler sunmalıydı. Bu yüzden Hit The Lights adında bir derleme yapmayı seçtiler.

Grant`in solosunu yazdığı Hit The Lights, No Life `Til Leather`da Dave Mustaine tarafından, Kill `Em All`da da Kirk Hammett tarafından çalındı.

Jamaika doğumlu müzisyen sözlerine şöyle devam ediyor:

Derleme albüm için Lars beni sıkıştırmaya başladı. Fazla zamanları yokmuş. Benim evin alt katında çalışmaya başladık. Ben elektro gitardaydım. Lars davulda ve James bas gitarda. Yoğun bir odaklanma sonucu Hit The Lights`ı ortaya çıkardık. Toplama albüm bittikten sonra da Metallica ile birkaç kez sahneye çıktım. O zamandan bu zamana grupla bağlantım kopmadı. Hala görüşüyoruz.

Lloyd Grant, Dave Mustaine ve Ron McGovney 2011`de, Metallica`nın 30. yılı kutlamalarında, grupla beraber Hit The Lights`ı çalmıştı.