Megadeth Dave Mustaine, David Ellefson, Kiko Loureiro ve Chris Adler ile yeni albüm kaydederken, Chris Broderick, Shawn Drover, Henry Derek ve Matt Bachard ilk albümlerini kaydediyor. Shawn Drover, uzun zamandır güncelleme yapmadıklarını söyleyerek, albümle ilgili gelişmelerini anlattı:

Sanırım bir duyuru yapma zamanı geldi.

Act Of Defiance`ın yeni albüm kayıtları bitmek üzere. Davul, ritim gitar ve bas kayıtları bitti. Solo gitar ve clean gitar kısımlarında sona yaklaştık. Henry vokal kayıtlarının yüzde 70`ini tamamladı. Kayıtlar bittiği zaman Chris “Zeuss” Harris mix işlemlerine başlayacak. İşlemler bittikten sonra ne duyacağız, ben de merakla bekliyorum.

Müziğin neye benzediği gibi sorular geliyor. Act Of Defiance olarak hedefimiz saf bir heavy metal albümü yapmak. Parçaların içinde progresif elementler var. Thrash, heavy ve geleneksel sound`lar da mevcut.

Albüm görsellerini Travis Smith (Opeth, Nevermore, Overkill, Santuary) hazırlıyor. Şu an birkaç konsept üzerinden çalışıyor ve bize örnekler sunuyor. Hangi görsel üzerinden karar verdiğimizi sizlerle paylaşacağız.

Grubun anlaştığı plak şirketi Metal Blade Records, 26 Şubat`ta bir teaser yayınlamıştı: