Festival 4-5 Ekim tarihlerinde Louisville’de (A.B.D.) gerçekleşecek. Louisville bira üreticileri, gurmeleri ve yerel yemekleri ile meşhur olan bir yer. Dolayısıyla, Louder Than Life’ın en önemli özelliği, festivalde her çeşit viskinin olması ve gurmelerin yaptığı yemeklerin seyirciye sunulması olacak. 

Festival organizatörü Danny Wimmer:

Louisville birçok şeyi ile ünlü bir yer. Ancak insanlar burayı pek bilmiyorlar. Louisville’e ilk gittiğimde ortamdan çok etkilenmiştim. Yerel yemeklerinin çok lezzetli olduğunu söylemeden geçemem. Ayrıca burası içki üretim merkezi. Burada gerçekten kaliteli biralar üretiliyor ve dışarıya gönderiliyor. Burada bambaşka bir hayat var. Festivalin ismi de buradan geliyor. Louder Than Life Festivali’nde hayattan daha fazlasını vaat ediyoruz. Festivaldeki konserler bu işin parçalarından bir tanesi. Festivalde yerel yemekler, yerel biralar, viskiler ikram edilecek. Burada yaşan halk rock müziği sevdiği için de festivalde rock ve metal gruplarını çıkarmak istedik. Anlaşmaya vardığımız gruplar Louisville’i sarsacak diyebilirim.

4 Ekim kadrosu: Judas Priest, Korn, Stone Temple Pilots with Chester Bennington, Limp Bizkit, Alter Bridge, Mastodon, Theory of a Deadman, Steel Panther, Memphis May Fire, Pop Evil, Fuel, Otherwise, Thousand Foot Krutch, Nonpoint, Wilson, Flaw.

5 Ekim kadrosu: Kid Rock, Five Finger Death Punch, Volbeat, Papa Roach, A Day To Remember, Bring Me The Horizon, Buckcherry, In This Moment, Hellyeah, Chiodos, Motionless In White, Nothing More, Butcher Babies, Crobot, Avatar, Monster Truck, Islander.

İndirimli biletler 10 Haziran’da, normal biletler 13 Haziran’da satışa çıkacak. Biletler için tıklayınız.