Hollanda`dan Thomas Zwijsen ve ABD`den Ben Woods`un birlikte gerçekleştirdiği Master Guitar turnesi Türkiye`ye de uğruyor. İki gitariste Türkiye konserlerinde Ali Deniz Kardelen eşlik edecek. Sanatçılar hakkında bilgiler aşağıda.

Thomas Zwijsen:

Klasik ve akustik gitar çalan genç Hollandalı müzisyen Thomas Zwijsen`in hayatı Nylon Maiden adlı albümünü yayımladığında değişti. Bu albümde ünlü heavy metal grubu Iron Maiden`ın şarkılarını klasik gitar ile yorumlayan müzisyen özellikle Fear Of The Dark adlı şarkı için yaptığı video ile büyük ilgi çekti.

Ben Woods:

ABD`li flamenko gitaristi Ben Woods, ünlü rock şarkılarına yaptığı flamenko yorumlarla büyük ilgi çekmekte. Sanatçının Megadeth`in ünlü şarkısı Holy Wars ve System Of A Down`un Toxicity şarkıları için yaptığı flamenko yorumlar YouTube`da ilgiyle izleniyor.

Ali Deniz Kardelen:

İlk albümü First Steps`i bu yıl yayınlayan Ali Deniz Kardelen Ağustos 2016`da Kanada`da katıldığı gitar yarışmasında 2., ABD`nin Indianapolis şehrinde katıldığı gitar yarışmasında ise 1. oldu. Ali Deniz Kardelen hem kendi besteleri hem de yaptığı değişik cover`lar ile ilgi çekmekte. Özellikle bir Orhan Gencebay klasiği olan Batsın Bu Dünya yorumu en çok dinlenenler arasında.

Turnenin ilk ayağı 24 Ekim`de Dorock XL`da gerçekleşecek. 26 Ekim`de de Torium Sahne bu üç yetenekli gitariste ev sahipliği yapacak. Etkinlik sayfalarına bağlantı linklerinden gidebilirsiniz. Torium Sahne konserinin biletleri Biletix`te satışa çıktı.

Daha önceden Richie Kotzen, Paul Gilbert, Vinnie Moore, Ewan Dobson gibi önemli gitar virtüözlerinin Türkiye konserlerini düzenleyen Moodlive tarafından düzenlenen konser, Türkiye`nin önemli müzik portallarından Türk Gitar`ın katkılarıyla gerçekleşecek.