Mastodon: “Foo Fighters`ın Arkasında Şuursuz Bir Destek Var”

0
41

Hatırlayacağınız üzere En İyi Metal Performansı ödülü için yarışan gruplar ve şarkıları şu şekildeydi: Anthrax – Neon Knights, Tenacious D – The Last in Line, Motorhead – Heartbreaker, Slipknot – The Negative One ve Mastodon – High Road. Grammy 2015’te ödül tartışma bir şekilde Tenacious D’ye gitmişti. Ödülün en büyük favorisi Mastodon olarak gösteriliyordu fakat çıkan sonuç beklendiği gibi olmamıştı.

Mastodon üyeleri konuyla ilgili üzüntülerini dile getirmeye devam ederken, çarpıcı açıklamalardan da geri kalmıyorlar. Grubun gitaristi Bill Kelliher şunları söyledi:

Geçen sene olduğu gibi oylar kullanıldıktan sonra Foo Fighters ile eşleştik. Foo Fighters her zaman kazanır çünkü arkalarında şuursuzca bir destek var. Dave Grohl hakkında kötü bir lafım olamaz, kendisi harika bir insan. Ama onlar bir metal grubu değil. Bizim Lamb of God veya Slayer’la falan eşleşmemiz lazımdı.

Bu müziğin ruhunu söküp başka bir türe empoze etmek gibi bir şey. Tarzlar farklı. Tenacious D de aynı şekilde, saçma sapan şeyler oldu bu yarışmada. Bu aynı Weird Al Yankovic’in En İyi Rap Albümü dalında Snoop Dogg’u geçmesi gibi saçma bir şey. Tenacious D, onlar komedi ikilisi.

Biz şarkılarımızı yaşayarak ve hissederek çalıyoruz. Oy verenler şöyle demiştir kesin: “İşte Jack Black, daha önce onu Kung Fu Panda’da görmüştük. Hadi ona oy verelim!”

Bill Kelliher gerçekten çok mantıklı ve haklı açıklamalarda bulunmuş. Geçtiğimiz yıl Grammy ödüllerinde en iyi metal performansı ödülünün sahibi safkan bir metal parça olsaydı daha iyi olurdu.