1994 yılı ile başlayan dağılmalar sonucu 1998 yılında bambaşka bir kadro ile yoluna devam eden Guns N’ Roses, son zamanlarda eski kadronun geri gelme ihtimali ile sık sık gündeme geliyordu. Geçtiğimiz günlerde Slash, grubun yeniden birleşeceğini onayladı ve 2016’da gerçekleşecek bir turnenin sinyallerini verdi.

Amerika’da yayınlanan Dish Nation programının internet sitesinden yapılan açıklamaya göre grup klasik kadro ile konserlere 2016 yılında Avrupa ve ABD’deki belli başlı festivallerde yer alarak başlayacak, daha sonra 30. yıl kutlamalarının da içinde olacağı bir birleşme turnesine çıkacaklar.

Grupla ilişkisi olan bir kaynaktan şöyle bir açıklama geldi:

Axl Rose ve Slash grubu tekrar kurmak konusunda hemfikirler, bunun için uygun zamanı bekliyorlar. Onlar hariç herkes biletler için büyük beklentiler içerisinde. Onlar ise alçak gönüllü davranıyorlar.

Gelen başka bilgilere göre, grup çoktan İsveç ve Portekiz’deki festivallerde çalmayı kabul etti bile. Öte yandan Duff McKagan’ın eşi Susan Holmes-McKagan ile arkadaşı Brandi Glanville, bir gece dışarıda yanlarına gelen bir muhabire “Guns N’ Roses geri deniyor lan!” şeklinde bir ifade kullandılar.

Grubun birleşmesiyle ilgili sinyaller ardı ardına gelirken, hayranlar için sadece beklemek kalıyor. Neler olacağını hep birlikte göreceğiz.