David Ellefson, HenneMusic’e yaptığı açıklamalarda yeni şarkılar, yeni materyaller üzerinde çalıştıklarını söyledi. Ellefson, grubun kayıt çalışmaları hakkında şu açıklamaları yaptı:

Dave Mustaine ve ben bu hafta California’daki stüdyomuzda bazı yeni riffler üzerinde çalışıyoruz. Her metal grubunun yapması gerektiği gibi demolar kaydedip üzerlerinden geçiyor, albüm için yeni bir sound yakalamaya çalışıyoruz. Bu gerçekten çok keyifli.

Ayrıca grubun davulcusu Shawn Drover da Mustaine’le birlikte demolar kaydedip yeni materyaller üzerinde çalıştıklarını söyledi. 

Dave Mustaine son günlerde bir röportajında, yeni albümün kayıtlarını son zamanlarda müziğe geri dönen Max Norman prodüktörlüğünde yapmak istediklerini söyledi. Norman, grubun kült albümleri Youthanasia ve Countdown To Extinction‘da da prodüktörlük yapmıştı. Mustaine bu konuda şöyle dedi:

O prodüktörlük yapmayı bırakmıştı. Bir gün onun bu işe geri döndüğü haberini aldım ve onunla hiç olmasa bir şarkı denemeliyiz diye düşündüm. Belki de onunla birlikte bir kez daha eski günlerdeki ilhamımızı yakalayabiliriz.