Dün Küçükçiftlik Park’ta düzenlenen ve Manowar’un headliner olarak sahne aldığı Metal Summer Festival’da yaşanan ses sorunları geceye damgasını vurdu. İzleyenlerin yoğun protestosuna rağmen ses sistemlerinin çok fazla açılmaması, oraya gelen izleyenler tarafından tepkiyle karşılandı.

İnternet üzerinde yayın yapmakta olan “Teknolojiden Anlamayan Adam” isimli program tarafından çekilen bir videoda farklı bir iddia ortaya atıldı. Aşağıda yer alan videoda görebileceğiniz üzere, Manowar’un yaptığı bir takım istekler sebebiyle Arch Enemy’nin olması gereken ses seviyesinden 25 desibel daha aşağıda çalmak zorunda bırakıldığı ifade edildi. Bu iddialara karşılık olarak Arch Enemy’nin resmi Twitter hesabından konuyla ilgili Türk bir fan’a verdiği cevap, iddianın doğruluğunu kanıtlar nitelikte.


 Buna ek olarak DJ olarak sahne alması istenen Barış Akpolat’ın, son saniyede Manowar’un özel isteği üzerine DJ’lik yapmasının engellendiği ortaya çıktı. Sebep olarak ise Manowar’un farklı bir giriş müziğiyle konsere başlama isteğinin olduğu belirtildi.

İşin ilginç yanı ise Manowar’un diğer grupların daha alçak sesle müzik yapmasını istemesi iddiasına rağmen, Manowar’un kendisinin de alçak sesle çaldığını düşünen dinleyicilerin olmasıydı. Organizatör firmadan ya da festivalde yer alan gruplardan henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmedi. Gelir mi, o konuda da pek net konuşamayacağız.