Metalci Gençlikte Durum Vahim: Slayer Dinlerken Teyzeye Yer Vermedi!

0
116

Ülkemizde son dönemde ortaya çıkan ve geleceğimizi etki altına almaya başladığını hissettiğimiz bir tutum ne yazık ki özellikle bizleri hedef alan propagandalar yapıyor. Bizlerden kastım, rock ve metal sever kitle. Bu noktada artık kendimize ve duruşumuza önceki dönemlere nazaran biraz daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor. Metalci kimliğini karalamak isteyen insanlara bu fırsatı vermemek adına bu konu oldukça hassas.

Twitter’da sıradan bir şekilde gezdiğim bir anda gözüme ilişen bir twit bu noktada bizleri ve bize olan bakışı kötü etkileyecek niteliğe sahip. Tweet’i aşağıya koyuyorum. Esasında eğlence amaçlı atılmış bir tweet olduğunu öğrendim. O yüzden koymakta bir sakınca görmüyorum ve kendimize bir öz eleştiri yapmak adına bu yazıyı yazıyorum.

Evet arkadaşlar. “Efendi Metalciler” tanımına uyan pırıl pırıl bir gençlik yaratmak adına geçmişten gelen gelenek ve iyi niyetimizden ödün vermememiz gerekiyor. Bu haberi bir kamu spotu olarak düşünebilirsiniz. Lütfen toplu taşıma araçlarında yaşlılara yer vermek konusunda tereddüt etmeyiniz. Dinlediğimiz müzik sebebiyle bize ön yargılı davranan bu insanlara en güzel cevabı, onları bu şekilde yanıltarak verebiliriz.

Tepkiler: