Metallica: “Bir Gün Müziği Tamamen Bırakabiliriz”

0
132

Kerrang Dergisi‘nin Metallica üyeleriyle yaptığı röportajda Metallica’nın müzik yapmaya ne kadar daha devam edeceği soruldu. Grup üyeleri bu konuda bazı açıklamalar yaptılar. Görünüşe göre hepsi bir gün sona ereceği gerçeğini kabullenmişler.

Kirk Hammet bu konuda şöyle konuştu:

Bu bizim fiziksel durumumuz ve sağlığımıza bağlı. Kolumun gitar çalamayacak duruma geldiğini düşündüğümde bu berbat hissettiriyor. Sen ona çalmasını söylüyorsun ama o sana “hayır” diyor, tanrım bu berbat olurdu.

Lars Ulrcih de bu konuda Kirk’e katıldığını söyledi ve “yaşımız el verdiğince yapacağız, belki 60, belki 70 yaşında. Ama o yaşlarda bu şarkıları çalabileceğimizi zannetmiyorum” dedi.

James Hetfield “Bazen boğazım bana ‘hayır James, yapamıyorum’ diyor. Kirk’ün dirseği, Robert’ın dizleri için de geçerli bu” dedi.

Lars Ulrich Metallica’nın bir gün sonu geleceği hakkında şunları söyledi:

2001 ve 2002’li yıllarda Metallica’yı bırakmaya gerçekten hazırdım, grup olarak çok zor bir dönemdeydik. Yapacak başka bir sürü şeyim vardı. Ama şimdi tam olarak böyle düşünmüyorum. Metallica benim hayatım, ilgilendiğim ilk şey, en büyük eserim. Umarım Metallica sonsuza dek sürer.