Metallica bu yıl ortaya çıkan “ayı avı protestoları” sebebiyle fazlasıyla tepki topladı. James Hetfield’ın av tutkusu sebebiyle ortaya çıkan bu protestolar, grubun Glastonbury Festivali’nden atılması için oluşturulan büyük çaplı kampanyalar yapılmasına bile sebep oldu. Konuyla ilgili çok fazla açıklama yapmayan Metallica, dün gerekli cevabı sahnede verdi. 

Konserin başlangıcında, Julien Temple tarafından hazırlanan bir kısa film oynatıldı. Filmde grup üyeleri ayı kostümü giymiş durumdalar ve ellerindeki silahlar ile bir tilkinin hayatını kurtarıyorlar.

Burada verilmek olan mesaj az çok anlaşılıyor olsa gerek. Neden bu tarz bir kurgu oluşturulduğunu tam olarak ben de anlamadım fakat destekli bir ayar olduğu kesin. Ayrıca geçmiş dönemlerde bu tarz durumlara genellikle “fuckin“i bol cevaplar vermeyi seven grup, bu kez daha usturuplu bir cevap verme yöntemi seçmiş. Son olarak dün canlı performansları sırasında da hiçbir tepkiyle karşılaşmadıklarını belirtmek gerekiyor.

Yabancı medya şu sıralarda pazar günü olması sebebiyle çalışmadığı için kurgusal olarak net bir metin henüz internette yer almıyor. Yarın gerekli güncellemeyi buraya yapacağız.