Mikkey Dee: “Motörhead Hemen Hemen Her Şeyi Yayımladı”

0
47

En büyük rock ikonlarından Lemmy Kilmister`ın hayata veda etmesiyle Motörhead kariyerini sonlandırdı. 22 stüdyo, 13 konser, 12 derleme albümü ve onlarca single yayımlayan Motörhead, tarihin en üretken gruplarından biri oldu. Motörhead hayranlarının bir kısmı kenarda köşede kalmış, eski yıllarda kaydedilen ancak yayımlanmayan kayıtları bekliyor. Mikkey Dee, Metal Path röportajında beklenti içine girilmemesi gerektiğini söyledi ve son albüm Bad Magic`in sürecini anlattı:

Motörhead hiçbir zaman demo parça kaydetmedi ve neredeyse her şeyi yayımladı.

Bad Magic biraz deneme yanılma yoluyla ortaya çıkan albüm oldu. Kayıtta nasıl hissediyorsak öyle çaldık ve beğendiysek albüme koyduk. Geriye baktığımda doğru seçimler yaptığımızı düşünüyorum.

Lemmy ile stüdyoda çalışmak kolaydı. Kendi sözlerini yazar ve müziğini düzenlerdi. Grup adına her şey planlı yapılırdı. Maalesef bu onun son stüdyosu oldu.

Motörhead`in son konser albümü Clean Your Clock 10 Haziran`da CD, DVD, Blu-Ray ve plak formatında raflarda yerini alacak. Albümde grubun son konserlerinden Almanya performansları var.