Kurulduğundan beri gizemlerini sürdürmeyi  başaran Ghost hakkında üyelerinin kim olduğuna dair bazı teoriler hayranlar tarafından dolaşmakta. Özellikle Papa Emeritus’un Tobias Forge olduğu söylentisi Behemoth’dan Adam’ın Tobias Forge ile çekildiği fotoğraftan sonra hayranları daha çok şüphelendirmişti.

Instagram üzerinden paylaştığı fotoğraf Papa Emeritus’un kim olduğunu daha da netleştirmişti.

Haftasonu gerçekleşen Sonisphere Festivali’nde konuşan Nameless Ghoul, Papa Emeritus olduğu düşünülen fotoğraf hakkında ve grubun gizliliğihakkında konuştu:

Behemoth’dan Adam gerçekten iyi birisi, onun hakkında sadece iyi şeyler söyleriz. Umarız o da bizimle aynı hisleri paylaşıyordur. Kimliklerimizi ne kadar süre daha gizli tutabileceğimiz dışında gerçekten ne söyleyebileceğimizi bilmiyoruz. Tabii ki,  belli bir noktada böyle şeyler gerçekleşecek, bazı şeyler bizim için gerçekten de uygun değil. Gizli tutabileceğimiz sürece, kimliklerimiz çoğu yönden güçlük çıkaracaktır. En azından, bunu radarın altında tutmayı başardık.

Nameless Ghoul, ayrıca grubun cübbelerini giyip sergiledikleri teatral sahne performanslarını devam ettireceğini onayladı:

Asla cübbelerimizden, kıyafetlerimizden ve kiliseden vazgeçmeyeceğiz çünkü o zaman Ghost olmayız, farklı bir şey oluruz ve bu şu an burada bulunmamız amacı değil.

Instagram üzerinden paylaşılan fotoğraf -fotoğraf hesaptan kaldırıldı-:

Büyük ihtimalle aynı geceden Tobias Forge ile çekilmiş olduğu diğer bir fotoğraf: