Cannibal Corpse ‘A Skeletal Domain’ albümü için prodüktör değişikliğine gitmeye karar verdi. Alex Webster’ın açıklamaları şöyle:

Erik Rutan ile 3 albüm kaydettik. Bu albümler; Kill, Evisceration Plague ve Torture. Üç albüm kaydı da harika oldu. Erik’ten bizim için hem iyi bir arkadaş hem de iyi bir prodüktör. Fakat şunu da belirtmek isterim ki 2003’ten prodüktör değiştirmedik. The Wretched Spawn albümünden sonra sadece Erik ile çalıştık. Eğer uzun yıllar müzik yapan bir grup iseniz, tıpkı bizim gibi, çalıştığınız insanları değiştirmekte yarar vardır. Bu prodüktör olabilir veya grubun işleriyle ilgilenen başka biri olabilir. Kendimizi köreltmek istemiyoruz. Bu yüzden prodüktör değişikliğine gittik. Bu kararın bizi daha motive edeceğine inanıyoruz. Erik ile harika işlere imza attık ve aramızda bir problem yok. Sıradaki prodüktörümüz Mark Lewis olacak. Mark ile Erik zaten arkadaşlar, ortak kullandıkları stüdyolar var. Kayıt aşamalarında Erik ile mutlaka karşılaşırız. Fakat Erik albüme müdahale etmeyecek.

Albümün soundu sert, ürpertici olacak. Klasik bir death metal albümü çıkaracağız. Albümden bir şarkı duyduğunuz zaman, çalan şarkının Cannibal Corpse olduğunu anlayabilirsiniz. Bunun yanında albüme en çok katkı veren isim Patrick O’Brien oldu. Patrick, aramızda en çok şarkı sözü yazan ve beste yapan oldu. Bu albümden önce katkıları vardı ancak bu kadar fazla değildi. Çok motive olmuş durumda. O’nun enerjisini biz de hissediyoruz ve etkileniyoruz. Cannibal Corpse yeni albüm için çok heyecanlı özveriyle çalışıyor. Albüm çıktığı zaman death metal sevenlerin bayılacağı bir albüm olacağını düşünüyorum.

Albümün kapağı:

A Skeletal Domain’den bir single yayınlandı: ‘Sadistic Embodiment’