Türk Rock Antolojisi Konserleri 20 Mart`ta İş Sanat Kültür Merkezi`nde gerçekleşecek. Bu büyük projede Can Bonomo, Fatma Turgut, Tuluğ Tırpan, Güven Erkin Erkal ve Murat Beşer etkili oldu. Etkinlik tarihi yaklaşırken, Can Bonomo, Fatma Turgut ve Tuluğ Tırpan NTV ekranlarına konuk oldu ve organizasyon hakkında bilgiler verdi.

Türk Rock Antolojisi Konserleri 60`lı, 70`li yılların şarkılarını içeriyor. Bu dönemde unutulan, geri planda kalmış eserler Fatma Turgut ve Can Bonomo tarafından seslendirilecek. Unutulan şarkıların yanında eskimeyen, hala söylemekten zevk aldığımız parçalar da var. Bu organizasyon için büyük bir arşiv taraması yapıldı ve eski döneme ait unutulmaya yüz tutmuş birçok şarkı provalarda söylendi. Bu yüzden Türk Rock Antolojisi Konserleri bir hatırlama, anı tazeleme anlamına da geliyor.

Güven Erkin Erkal, bu önemli etkinliğe görsellik katacak isim. Şarkılar okunurken perdede fotoğraflar akacak, sunumlar esnasında fotoğraflar üzerinden yorumlar yapılacak. Murat Beşer de hazırladığı sunumlarla fotoğrafların ne demek istediğini seyirciye aktaracak.

Aşağıdan, Gece Gündüz programının Türk Rock Antolojisi konulu bölümünü izleyebilirsiniz.