En çok konserine gittiğim grup Pentagram ve her gittiğimde aynı heyecanı tekrar yaşıyorum. Yeni kadronun ilk konserini önlerden izlemiştim. Bu aynı zamanda benim ilk metal konserimdi. O günden sonra da Pentagram`ı takip etmeyi bırakmadım. Son konserde gördüm ki, Pentagram her zamankinden daha iyi. Gökalp Ergen bazıları tarafından Murat İlkan ile kıyaslanıp dursa da, grup harika bir uyum yakalamış gözüküyor.

Konserden üç gün önce Metin Türkcan ve Murat İlkan KadıköySahne`de akustik performans sergilemişti. Metoboy 3 gün içinde hem Murat İlkan hem de Pentagram ile sahne aldı. Bu durum onu çok mutlu etmiş olacak ki, konserde hiç olmadığı kadar hareketliydi. Bu zamanlarda eğer Pentagram konserine giderseniz Metin Türkcan`dan gözlerinizi ayırmayın derim. Gökalp Ergen`in vokal performansı gün geçtikçe seyirciyi memnun ediyor. Kendi adıma konuşacak olursam, Gökalp Ergen`i sahnede görmeye, dinlemeye alıştım ve Pentagram`a yakıştırdığım bir vokalist. Bazı hayranlar Murat İlkan ne zaman dönecek, Murat İlkan`sız Pentagram mı olur gibi eleştiriler yapıyor. Onlar istedikleri kadar söylenmeye devam etsinler. Gökalp Ergen bu konsere motive olmuş bir şekilde çıktı. Seyirci ile iletişime diğer konserlere göre daha çok önem verdi. Eski parçaların hakkını vererek seslendirdi.

Konserde orta sıralarda olduğumdan dolayı Cenk Ünnü`yü net bir bakış açısıyla göremedim. Yakın zamanda önemli bir hastalık atlatan Ünnü`nün davul kitinde olduğunu bilmek güzel hissettiriyor. Hakan Utangaç her konserde olduğu gibi ağır ağabeyi oynadı. Slayer`dan Black Magic çalınırken konser ortamı epey ısındı, cehennemi yaşadık.

Günün sürprizini ise Tarkan Gözübüyük yaptı. Şarkı anonsu olmadan direkt Ace of Spades`i çalmaya başladılar. Vokalde Tarkan Gözübüyük vardı. O an hepimizin aklında Lemmy olduğu için midir bilinmez, Tarkan Gözübüyük`ün sesini Lemmy`e çok benzettik. Sahneyi görmemiş olsam Lemmy Kilmister mı çıktı sahneye diye merak ederdim. Pentagram`ın Ace of Spades performansı geceye damgasını vurdu. Umarım sonraki konserlerde de çalarlar.

Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürler. Aşağıda konserden canlı performans kayıtları var m/

Ace of Spades:

Anatolia:

This Too Will Pass: