Pentagram Gönülleri Fethetti: Konser Gelirlerini Şehit Ailelerine Bağışlayacaklar

0
49

30 yıldır yaklaşık 13 bin şehit verdiğimiz terör olayları son günlerde bir hayli artmış durumda. Bu durum ülke çapında büyük üzüntüye sebep olurken, her kesimden büyük tepki topladı. Ülkemizin en büyük metal gruplarından Pentagram da şehit ailelerine yardım için kollarını sıvamış bulunmakta. 12 Eylül Cumartesi gecesi Dorock XL`de sahne alacak grup, Münir Atamer ile birlikte bilet gelirlerini şehit ailelerine bağışlayacaklarını Facebook üzerinden açıkladı:

Ülkemizde yaşanan olaylara karşı bir adım yol alabilmek adına; düzenlediğimiz Pentagram konserinin bilet gelirlerini şehit ailelerine bağışlıyoruz. Ayrıca desteklerinden dolayı Kadıköy Emniyet Müdürlüğü`ne ve Kadıköy Belediyesi`ne teşekkür ederiz. Konsere gelemeyecek olup bağışta bulunmak isteyen arkadaşlarımız da Biletix`ten bilet alarak katkıda bulunabilirler. Bu bağış tüm Dorock ailesi ve katkıda bulunan arkadaşlarımız adına Pazartesi günü ilçe emniyet müdürlüğüne dekont ve imza karşılığı teslim edilecektir.

Pentagram`ın ilk üyelerinden olan Ümit Yılbar gruptan ayrıldıktan sonra 25 Eylül 1993 tarihinde, henüz 26 yaşındayken, Cıraf Dağı`nda terör örgütü PKK ile girdiği bir çatışmada şehit olmuş ve Türk metal camiası çok büyük, acı bir kayıp vermişti. Daha sonra Trail Blazer albümündeki “Fly Forever” şarkısı Ümit Yılbar`a ithaf edilmişti. Aradan 22 yıl geçti ve tarih yıl 2015… Terör hala var ve büyük kayıplar veriliyor. Bu kayıpların yarattığı boşluklar elbet doldurulamaz fakat geride kalan şehit yakınlarına yardım etmek mümkün. Bu acıyı bizzat yaşamış bir grup olan Pentagram, Dorock`ın tanınan ismi Münir Atamer ile birlikte bu zor günlerde şehit ailelerine destek oluyor, teşekkürler.