Amerikalı progresif rock devi Cynic`i 11 Ekim`de İstanbul`a bekliyorduk. Progresif müzikseverler konseri sabırsızlıkla bekliyordu. Buluşmaya 1 ay kalmışken Cynic cephesinden hayranları üzen haber geldi, grup resmen dağıldığını duyurdu. Sean Reinert Facebook üzerinden yaptığı duyuruda şunları söyledi:

Bugün Cynic için acı bir haber veriyoruz. Cynic şu andan itibaren aktif müzik hayatını sonlandırdı. Grup içindeki fikir ayrılıklarıbu kararda etkili oldu.

Son konserimizi Japonya`da verdik. Paul ve Malone ile son performansımız harikaydı. Paul ile gençlik yıllarımda tanıştım, uzun yıllardır birlikteliğimiz var. Cynic`in müzikal altyapısında ortak yaratıcılığımızı gösteriyorduk.

Bizi Çin`de ve Tayvan`da bekleyen hayranlarımızdan özür diliyorum. Avrupa`daki hayranlarımızla da önümüzdeki ay buluşacaktık. Maalesef fikir ayrılıkları yaşadık. Farklı görüşlerimiz çatışmaya döndü.

Facebook sayfamız sizinle iletişimde kalmak için açık olacak.

Hepinize barış ve sevgi diliyorum.

Cynic`in aniden müzik kariyerini durdurması hayranları üzse de, gruba yapılan yorumlar olumlu yönde. Cynic dinleyicisi grubun yaptıkları için teşekkürlerini sunuyor.