Her neyse, 2001 yılında kurulan punk-rock grubu Fall Out Boy’un bascısı Pete Wentz, Radio.com’da bir programa konuk oldu. Grubun müzikal ve ticari planlarından bahseden Pete Wentz, ileride bu alanda Metallica gibi olmak istediklerini belirtti. Tam olarak şunları söylemiş:

Müzikal olarak Metallica gibi olmak istiyorum. İnsanlar Metallica hakkında konuştuğu zaman Metallica tanımlayıcı olabiliyor. Mesela “çok fazla Metallica’ya benziyor” gibi yorumlar yapılabiliyor. Ben insanların dilinde tanımlayıcı olan bir grup olmak istiyorum. “Bu grubun müziği Fall Out Boy’a benziyor” densin istiyorum. Bunun yalnızca müziğinizi bir miras olarak bırakabildiğiniz zaman olacağını düşünüyorum ve kim olduğunuzu gerçekten bilmekle de alakalı bir şey.

“Hayırlısı be gülüm” dediğinizi duyar gibiyim fakat bu gruba haksızlık etmeyelim. MTV (ne yüce bir kurum öyle değil mi?) başta olmak üzere bir çok otorite tarafından defalarca kez ödüllendirilmiş bir grup var karşımızda. Kısacası söylemek istediği şey tam olarak şu: “Biz punk’ın Metallica’sı olmak istiyoruz”. Yine de kendimi alıkoyamadım şu an… Hayırlı be gülüm demek istiyorum.

James Hetfield - Hayırlısı be gülüm - komik fotoğraf