Evet, yanlış duymadınız. Bizim hastası olduğumuz Red Hot Chili Peppers, CIA Ajanları tarafından, hapisten kaçmak isteyen mahkumların üzerinden işkence amaçlı olarak kullanılıyor. Bu haber Al Jazeera tarafından dünyaya duyuruldu. Akabinde ABD Yetkilileri durumu onayladı. Guantanamo Bay hapishanesinden (Kamp diye de geçiyor) kaçmaya çalışan mahkumlara, işkence amaçlı olarak Red Hot Chili Peppers dinletiliyor.

Bu işkenceler sadece Red Hot Chili Peppers ile sınırlı değil. Bir takım söylentilere göre bu işkence furyasından Metallica ve Demon Hunter da nasibini almış ve mahkumlar üzerinde kullanıldığı zamanlar olmuş. 

Peki Red Hot Chili Peppers’ın özelliği nedir diye soracak olursanız, muhtemelen şu: bu bahsi geçen hapishane Küba’da yer alıyor ve Amerika’nın özellikle Afganistan’da ele geçirdiği Taliban ve El-Kaide ilişkili suçlular yer alıyor. Yani kısacası çoğunluğu müslüman, ayrıca Amerika ve popüler kültür ile pek alakalı olmayan kişiler. O yüzden onlara bu tarz müzikler gerçekten bir süre sonra işkence kıvamında olmaya başlıyordur. Bahsi geçen kamp ile ilgili daha detaylı bilgi için buyrun.