Ve günler, hatta aylardır süren söylentiler nihayet resmiyet kazandı. Axl Rose, “geçici” süreyle de olsa AC/DC`nin yeni lead vokali oldu. Hatırlarsanız Rose ve AC/DC grup üyeleri daha önce aynı prova stüdyosunda görüntülenmiş, ama iki taraftan da bir açıklama gelmemişti. Ta ki bugüne kadar.

AC/DC, bugün itibarıyla hem resmi sitesi hem de resmi Facebook sayfasından duyuru yayınladı. Efsanevi vokal Brian Johnson’a teşekkür eden AC/DC, Johnson’ın işitme sorunları sebebiyle grubun devam eden turnesinde yer alamayacağını ve Johnson’ın geri kalan hayatında başarı ve sağlık dilediklerini bildirdi.

Öte yandan, söz verdikleri gibi “Rock or Bust World Tour” turnesine devam edeceklerini ekleyen AC/DC, geriye kalan 12 konserde yola Guns N’ Roses frontman’i Axl Rose ile devam edecekleri için çok şanslı olduklarını dile getiriyor. Grup, 7 Mayıs Lisbon konseriyle tekrar sahnelere dönecek ve turne kapsamında Axl Rose ile 12 konser verecek. Rose, bir yandan Guns N’ Roses ile konserlerine de devam edecek ve herhangi bir çakışma olmayacak. 

Bu birleşmeye birçok rock hayranı heyecanla yaklaşırken birçokları tarafından da yanlış bir hareket olarak yorumlanmıştı. Açıkçası son yılların en heyecan verici girişimlerinden biri bu. Sonuçlarını da heyecanla bekliyoruz!