Bu yıl gerçekleştirilen Wacken Open Air unutulmaz anlar yaşattı. Performansları yerinde izleyenler ve ekran başında takip edenler bir sürü anı biriktirdi. Festivalin can alıcı noktası ile Dio`nun sahneye çıkmasıydı.

Dio Disciples ve Eyellusion iş birliği ile Dio`nun hologramı yapıldı. Yaklaşık 1 yıldır üzerinde çalışılan proje Wacken`da gösterildi. Görenler, duyanlar neler olduğuna inanamadı. 1984 klasiklerinden We Rock yıllar sonra Dio tarafından söylendi.

Rolling Stone`a konuşan Wendy Dio şunları söyledi:

Ronnie`nin hologram olarak gösterildiği ilk dakikalarda gözlerime kulaklarıma inanamadım. Ronnie`yi ait olduğu yerde, sahnede gördük. Onun müziği ve anıları yaşatılmaya devam ediyor. Ronnie`nin hayranlarından bu deneyimi her yerde paylaşmalarını istiyorum.

Gitarist Craig Goldy, genç jenerasyonun Dio ile tanışması için hologramlı konserlerin önümüzdeki yıllarda daha çok olacağını ifade etti. İnanılmaz şovlar bizleri bekliyor diyebiliriz. Bu arada Wacken`daki performansın videosu internete düşmedi. Yıllar sonra Dio`nun sesiyle çalınan We Rock`ı en yakın zamanda görmek istiyoruz.