Des Moines Register‘a konuşan Brenna, ölmeden önceki aylarda Paul’un aşırı bir uyuşturucu tutkunluğuna kapıldığını ve hiçbir grup arkadaşının onu ziyarete gelmediğini söyledi.

Ölen Paul Gray’in ve diğer sekizlinin doktoru olan Daniel Baldi, özellikle uyuşturucu bağımlısı olan hastalarına umursamaz ve yanlış reçeteler yazdığından sanık konumunda. 

Brenna, Baldi’nin Gray’in uyuşturucu bağımlısı olduğunu bilmesine rağmen hala Xanax ilacını verdiğini söyledi. Baldi’nin avukatı ise ölmeden önce Baldi’nin Gray’e verdiği reçeteye ve Gray’in öldüğü gün odasında uyuşturucuyla dolu yalnız bir şişenin bulunduğuna dikkat çekti. Bu da açıklıyor ki Gray muhtemelen aşırı dozda fentanil veya morfinden öldü.

Baldi’nin avukatı aynı zamanda Brenna’ya sert çıkıştı: “Anlayın ya da anlamayın hanımefendi. Eğer Paul, sokaktan veya bir yerden morfin ve fentanil aldıysa bu Bay Gray’in veya kimden aldıysa o kişinin dışındakilerin suçu değildir.” buna karşı Brenna ise bunu reddederek, bunun kuramsal bir soru olduğunu ve adil olmadığını söyledi. Ayrıca Gray’in bunları nereden aldığını bilmediğini de sözlerine ekledi.

Kimsenin Gray’i umursamadığından yakınan Brenna, diğer grup üyelerine de sitem etti.Evlerinden iki dakikalık mesafede golf oynayan üyelerin bir an olsun Paul’u ziyarete uğramadığını hatta üyelerin “Bizim değil, senin problemin.” dediğini belirtti. Ayrıca Corey Taylor ve Shawn ‘Clown’ Crahan, mahkemeye görgü tanığı olarak çağrılabilir.

Brenna ayrıca, otoritelerin evde gereksiz uyuşturucu ve ıvır zıvır bulup çocuk esirgeme kurumunun, doğmamış çocuğunu ondan ayırabileceği tehlikesinden korktuğu için Gray’in ölümünden önce asla otoriteleri, Gray’in durumu ile ilgili aramadığnı söyledi.